خفه کردن آمریکا پیروزی انتخابات سال آینده

خفه کردن: آمریکا پیروزی انتخابات سال آینده جنگ جهانی دونالد ترامپ انتخابات ریاست جمهوری اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار بین الملل مذاکرات ونکوور راجع به کره‌شمالی مشروعیت ندارد / چین

چین امروز (سه‌شنبه) نشست بین‌المللی در خصوص بحران هسته‌ای کره شمالی به میزبانی کانادا و آمریکا را به علت عدم حضور بازیگران مهم نظیر پکن در این نشست، فاقد مشروعی

مذاکرات ونکوور راجع به کره‌شمالی مشروعیت ندارد / چین

چین: مذاکرات ونکوور راجع به کره شمالی مشروعیت ندارد

عبارات مهم : روسیه

چین امروز (سه شنبه) نشست بین المللی در خصوص بحران هسته ای کره شمالی به میزبانی کانادا و آمریکا را به علت عدم حضور بازیگران مهم نظیر پکن در این نشست، فاقد مشروعیت مورد نیاز و غیرقانونی خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، غیبت روسیه و چین در مذاکرات دو روزه ونکوور نشان دهنده شکاف هایی در طرح واشنگتن جهت تشکیل یک جبهه جهانی متحد علیه ترساندن هسته ای کره شمالی است.

لو کانگ، سخنگوی وزارت امور خارجه چین در نشستی اظهار کرد: بااهمیت ترین طرف ها در مسأله شبه جزیره کره در این نشست شرکت نکرده اند. بنابراین تصور نمی کنم این نشست دارای مشروعیت باشد.

لو کانگ همچنین اعمال «طرز تفکر مبتنی بر دوران جنگ سرد» از سوی بعضی کشورها را محکوم کرد ولی کشورهای مورد نظر خود را نام نبرد.

چین که متحد اقتصادی و دیپلماتیک مهم کره شمالی هست، از مذاکرات ونکوور انتقاد کرده و خواستار حفظ روند گفت وگو در خصوص تحریم ها در چارچوب شرکت ملل شده است است.

در حالی که روسیه و چین از تحریم های شرکت ملل علیه کره شمالی حمایت کرده اند، تلاش داشته اند که تمرین های نظامی آمریکا در این منطقه را در برابر توقف آزمایش های تسلیحاتی پیونگ یانگ، متوقف کنند.

استیو گلدشتاین، یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه آمریکا هفته گذشته به خبرنگاران گفت، چین و روسیه به این نشست دعوت نشده اند ولی بعد از آخر مذاکرات، در این خصوص به آنان گزارش داده خواهد شد.

آمریکا که در این نشست به همراه متحدانش به بررسی تأثیرگذاری تحریم های اعمال شده است علیه کره شمالی و زیاد کردن آن ها خواهد پرداخت، هنوز در خصوص آمادگی کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی جهت مذاکره راجع به برنامه تسلیحاتی پیونگ یانگ مطمئن نیست.

اعضای حاضر در این نشست که به اصطلاح «گروه ونکوور» خوانده می شوند، مشمول بر ۲۰ کشور هستند که طی سال های ۱۹۵۰ تا ۱۹۵۳ در جنگ کره شرکت کرده اند. استرالیا، انگلیس، فرانسه، هند، ژاپن، مجموعه جزایر فیلیپین و کره جنوبی از جمله اعضای این گروه هستند. مقامات نظامی نیز در این نشست حضور خواهند داشت.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه اظهار کرد: متأسفانه همکاران آمریکایی ما و متحدانشان هنوز می خواهند تنها بر مبنای اعمال ضرب الاجل کار کنند و نمی خواهند نظر دیگر سیاست های دنیا را بشنوند.

مذاکرات ونکوور راجع به کره‌شمالی مشروعیت ندارد / چین

واژه های کلیدی: روسیه | آمریکا | ونکوور | مذاکرات | تحریم ها | آمریکایی | کره شمالی | وزیر امور خارجه | وزارت امور خارجه

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs